Overņas putnusuņa raksturojums

Overņas putnusuns jeb Overņas braks ir ļoti sena medību šķirne, kura pastāv vairāk kā divus gadsimtus. Šai šķirnei senčos ir pointeri un Gaskoņas dzinējsuņi. Par šķirnes dzimteni uzskatāma Francija.

Suņiem raksturīgs savdabīgs krāsojums, ko dēvē par ogles zīmējumu. Overņas putnusuņi ir ar taisnām līnijām, vidējām proporcijām un stipriem kauliem. Tiem piemīt viegla, eleganta gaita un harmoniskas proporcijas.

Overņas braks ir universāls medību suns, kas selekcionēts kā mednieka kompanjons. Tā uzbūve veidota tā, lai suns spētu lielus attālumus veikt nenogurstot, un enerģija tam saglabātos visu dienu visdažādākajos apstākļos.

Overņas putnusuns pēc dabas ir maigs, draudzīgs, ļoti sirsnīgs, inteliģents un paklausīgs, tas lieliski piemērojas ģimenes dzīvei.

Suņi ir viegli apmācāmi. Ļoti labi norāda uz medījumu pointējot, kā arī tiem piemīt izcilas retrīvēšanas spējas.

Franči Overņas putnusuņos visaugstāk vērtē to darbaspējas. Labs Overņas braks ir tikai tad, ja sunim ir augsts novērtējums darba pārbaudēs - īpaši uz lauka un ūdensputniem. Līdz ar to overņieši savā dzimtenē ir īsti mednieka palīgi un darba suņi, mazāk tiek vērtēts eksterjers, un šīs šķirnes suņus izstādēs var redzēt diezgan reti, lai gan suns tiešām ir skaists arī vizuāli.

 

Kopumā Overņas putnusuns :

 

1. Putnusuns, selekcionēts kā mednieka kompanjons.

2. Šķirnes dzimtenē Francijā vairāk specializējas uz lauka putniem.

3. Liela izturība, var nenogurstot veikt lielus attālumus.

4. Augsta paklausība, ir viegli apmācāms.

5. Maigs, draudzīgs, emocionāli jūtīgs.

6. Lieliski piemērojas ģimenes dzīvei, draudzīgs ar bērniem.

Papildus informācija